Başkan’ın Mesajı

Giyimkent 1986 yılında 500 dönüm arazi üzerine kurulmuş, 1994 yılında temeli atılmış, 2001 yılında bütün alt yapı ve üst yapı yatırımlarını bitirerek, 2005 yılından itibaren de bilfiil hizmet vermeye başlamıştır. Giyimkent içerisinde yaklaşık 2200 tane müstakil binamız, mağazamız bulunmaktadır. 7500 araçlık açık ve kapalı otoparkımız mevcut. Bununla beraber otellerimiz, iş merkezlerimiz, banka şubelerimiz, restoranlarımızla adeta dünyanın en büyük tekstil vadisi olmaya aday, bir merkez üs diyebiliriz. Giyimkent’te; hazır giyim, kumaşçılar, ev tekstili, tekstil aksesuarları üreten firmalar var. Bu firmalarımız yurtiçine ve yurtdışına satış yapıyorlar. Giyimkent’te bu firmalarımızın bünyesinde 10 bin kişi istihdam edilmekte.

Giyimkent’deki firmalar ağırlıklı olarak toptan satış üzerine çalışmaktadır. Perakende satış yapan mağazaların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bilinen markaların yanında, yeni tanınmaya başlamış ama yurtdışında tanınan, bilinen markalar da bu büyük kompleksin içinde yer almaktadır. Kısaca herkes; Giyimkent’ten bütçesine ve modaya uygun, kaliteli ürün alabilir.

Biz işin üretim kısmındayız. Giyimkent’e kumaş girer; kıyafet, bitmiş ürün olarak çıkar. Bavul ticareti ile Balkan ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ile çalışılmaktadır. Yapılan ihracatın belki de en önemli ayağı Amerika ve Almanya’dır. Devlet ihracatı artırmak için çok büyük teşvikler veriyor olmasına rağmen Giyimkent’teki firmalar hiçbir teşvik almadan, kendi çabalarıyla ülkemize döviz kazandırmakta, istihdamı artırmakta, işsizliği azaltmaktadır. Bu açıdan bakıldığında Giyimkent’in ülke ekonomisine katkısı büyüktür.

Hedefimiz Giyimkent’i sadece Türkiye’de değil, dünyada tekstil sektöründe bir marka yapmak. Bunun için bütçemizden reklam için oldukça önemli pay ayırdık. Radyo, televizyon, sosyal medya, internet üzerinden sürekli Giyimkent’le ilgili duyurular yapmaktayız.

Ulaşım sorununu çözdük. Çeşitli noktalardan buraya seferler düzenlendi. Yine hemen yanımızda metro durağı bulunmakta. Minibüslerle de ulaşım mümkün. Burası İstanbul’un ulaşımı en kolay, trafik sorununun olmadığı büyük bir komplekstir. Giyimkent’te güvenlik yönünden de oldukça başarılı bir durumdayız; İstanbul Büyükşehir Belediyesi 10/01/2019 tarih UTK 2019-2-6 sayılı Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu kararı ile 15 Mart 2019 tarihinden itibaren gece 21:00 ve sabah 06:00 saatleri arasında Vadi Caddesi giriş istikametinden kontrollü geçiş yapılıyor. İş Merkezimiz kameralar ile sürekli takip ediliyor.

Ülkemizdeki, Avrupa ve Balkan ülkelerindeki hazır giyimcileri, tekstilcileri siparişlerini vermek için Giyimkent’e bekliyoruz. Gelin ürünlerinizi bizden tedarik edin. Aradığınız her ürünü burada bulacaksınız, siparişlerinizde sorun yaşamayacaksınız. Kumaştan, hazır giyime, aksesuardan ev tekstiline aradığınız her şeyi toptan ve perakende olarak bulabileceğiniz, özel siparişlerinizi bitmiş ürün olarak alabileceğiniz, otopark sorunu olmayan, ulaşımın çok kolay olduğu ve fiyatların da piyasaya göre çok daha uygun olduğu Giyimkent’e hepinizi bekliyoruz.

Muzaffer CEVİZLİ

Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı