09.03.2018 Cuma

Giyimkent Yönetimi ve Hotel Golden Way işbirliğiyle Giyimkent esnafı Mehmetçik için kan bağışı yaptı

Giyimkent Yönetimi ve Hotel Golden Way’in desteğiyle Kızılay, Türk Silahlı Kuvvetlerinin,Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli askerlerimize manevi destek vermek için kan bağışı kampanyası düzenledi. Etkinliğe katılan Giyimkent esnafı, Kızılay’ın Vadi Caddesi üzerinde kurduğu çadırda kan bağışında bulundu.

 

Afrin’ deki Zeytin Dalı Harekatı’nın 48. gününde kahraman ordumuzun aslanlar gibi mücadele ettiğini söyleyen Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Cevizli, ‘Askerlerimiz, sınırlarımızda kurulmak istenen terör örgütü devletine, halka zulmeden eli kanlı teröristlere, dünyada hiç bir ordunun yapmadığı şekilde, sivil vatandaşın kılına zarar vermeden mücadele etmektedir. Budan 100 yıl önce olduğu gibi milletimiz bir varoluş mücadelesiyle karşı karşıyadır. Ülkemiz üzerinde sinsi ve hain planlar uygulanmak istenmektedir’ dedi.

Başkan Muzaffer Cevizli, ‘Müttefik bildiğimiz ülkeler terör örgütlerine 5000 TIR dolusu silahlar vermekte, sözde Müslüman bildiğimiz Müslüman devletler ise zalim Esad ile her türlü iş birliğine mezhepsel bakarak destek vermektedir. Teröristleri maşa olarak kullanan ABD ve yandaşlarına buradan sesleniyoruz ki; Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de döktüğünüz ve döktürdüğünüz, Müslüman kanlarını ileride bu necip milletin yaşadığı topraklarda döktüremeyeceksiniz. Bu ülke Türkü ile Kürdü ile Arabı ile dimdik karşınızda duruyor. Durmaya da devam edecektir. Bu coğrafyada 100 yıl önce kabilelere devlet kurdurdunuz, bugün de teröristlere devlet kurdurmak istiyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti sizin sinsi ve kan üzerine kurulu hain planlarınızı Zeytin Dalı Harekatı ile paçavraya çevirip tarihin çöp sepetine atmıştır. Artık bu coğrafyada Türk’ün, Arap’ın, Kürt’ün kanını dökemeyeceksiniz. Türkiye Cumhuriyeti, hükümeti ile ordusuyla 7’den 70’e vatanı, bayrağı dini için canını seve seve vermeye hazır vatandaşlarıyla buna izin vermeyecektir. Bütün planlarınızı  ellerine verdiğiniz silahlarla, kazdırdığınız tüneller ile toprağın altına gömmeye devam edeceğiz’ şeklinde konuştu.

Başkan Muzaffer Cevizli ayrıca, ‘Bundan 100 yıl önce Çanakkale’de tıpkı dedeleri gibi vatanın bütünlüğü devletin bekası için Afrin’de destanlar yazan, bizim çocuklarımız yetim kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakan, hayatlarını bu vatan için hiçe sayan Mehmetçiklerimiz için Giyimkent Yönetimi olarak, Giyimkent çalışanları, esnafı, yönetim kurulu ve Hotel Golden Way yöneticileriyle birlikte ‘Zeytin Dalı’ harekatında mücadele eden askerlerimize destek olmak için kan bağışı kampanyası başlattık. Şehitlerimize Allah’dan rahmet, ailelerine başsağlığı yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum’ dedi.

 

Buşra Can ise Giyimkent’te muhasebeci olduğunu belirterek, kampanyaya beklentisinin üzerinde katılım olduğunu belirterek, “Herkesin bu konuda destek olması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Site içindeki otelin sahibi olan Erdal Oğuz ise otel personeli olarak Giyimkent esnafıyla beraber kan bağışında bulunduklarını kaydederek, halkın kan verme isteğini çok olumlu bulduklarını ve Mehmetçikten zafer haberi beklediklerini söyledi.

 

Kan bağışı saat 18.00’e kadar devam etti.